Чохли для MacBook, iPad і iPhone з полікарбонату

Чохли для MacBook, iPad і iPhone з полікарбонату

У ноутбуків Apple - MacBook, MacBook Pro, а також планшетів iPad і телефонів iPhone, крім плюсів є ще й один істотний мінус, хоча не завжди це можна назвати мінусом або недоліком - це поверхня (корпус) який власникам доводиться оберігати від подряпин, відколів і потерстей. Для вирішення цього питання, в світі гаджетів з'явився цілий напрям - це як вам напевно стало зрозуміло чохли для MacBook, iPad і iPhone. Вони бувають різних видів, ми зараз розглянемо тверді, або як їх ще називають жорсткі, зустрічається ще назву - "кейс для MacBook", сама ж компанія Apple звикла їх називати - "футляр для MacBook". Але в Україні тим хто хоче купити захист для свого MacBook, рідко доведеться зустріти саме словосполучення "футляр для MacBook" - ну не прижилася це назва і все. Основний матеріал для чохлів та футлярів - полікарбонат, є й інші типи матеріалів, але сьогодні ми розповімо про полікарбонат.

Тепер пару слів про історію, полікарбонат як хімічна речовина було відкрито практично випадково. Його винахідником вважається німецький хімік Альфреда Айнхорна, який проводив свої досліди з ізомерними ще в кінці XIX століття. Однак впритул цією речовиною хіміки зацікавилися лише в середині ХХ століття. Тоді ж звернули увагу на унікальні механічні та хімічні властивості полікарбонату. У 1953 році був виданий патент під назвою «Макролон». Промислове ж виробництво полікарбонату вперше було розпочато компанією General Electric в 1960 році. В даний час в світі виробляється більше 3 млн. тонн полікарбонату в рік.

Полікарбонат набув широкого поширення через велику кількість переваг перед іншими пластиками ряду термопластів:
- Довговічний в експлуатації - дуже практична характеристика.
- Зручний при використанні, не викликає алергії або подразнення.
- На відміну від більшості полімерів стійкий до впливу ультрафіолетового випромінювання.
- Стійкий до перепадів температур, корисно при частих змінах температури ноутбука.
- Не жовтіє і практично не вигорає під впливом прямих сонячних променів.
- Вага полікарбонату в 16 разів менше звичайного скла при рівній товщині листа; в 7 разів менше такого ж за розмірами аркуша ПВХ; в 6 разів менше пластику на основі акрилу. Це дозволяє робити чохли з мінімальною вагою, при цьому з високим ступенем захисту.

Але крім перерахованого, полікарбонат має і інші хороші характеристики:

- Прозорість. Це якість полікарбонату важко переоцінити для тих кому потрібно передати колір пристрою під чохлом. У свою чергу полікарбонат дозволяє дещо зменшити пропускання світла і зменшити перегрів пристрою. У тому числі запобігає знебарвлення світлочутливих матеріалів.
- Полікарбонат може бути будь-якого кольору, що дозволяє робити унікальні чохли і футляри.
- Виробники чохлів з полікарбонату стверджують про високі протиударних якостях полікарбонату в широкому діапазоні температур (від -40 до + 120 ° C). Матеріал відрізняється хорошою стійкістю проти ударів, необережне поводження або навмисних пошкоджень. Виробники стверджують, що полікарбонат перевищує по удароміцності будь-який з видів пластиків в 200 разів.

Чохли для iPhone, MacBook і iPad з полікарбонату, це напевно найпоширеніший матеріал для захисту, але по правді варто сказати що є й інші види матеріалів, але на жаль вони не володіють такою кількістю позитивних характеристик як полікарбонат. Полікарбонат дозволяє виготовляти чохли і футляри будь-яких форм і кольорів, матеріал простий в обробці, але тим не менш забезпечує належний рівень захисту.