Трекінг, хайкинг і бекпекінг - а чи є різниця?

Трекінг, хайкинг і бекпекінг - а чи є різниця?

Дуже часто терміни трекінг (trekking), хайкинг (hiking) і бекпекінг (backpacking) використовується тільки виробниками рюкзаків - Deuter, Osprey, Lowe Alpine, Vango, Ortlieb, Thule, Caribee, TatonkaHighlander та ін. В той час як піші подорожі туристів можуть містити в собі елементи кожного з цих трьох видів туризму. Всі три терміни мають на увазі під собою спосіб піших подорожей. Поширене у нас слово «похід» не має точного аналога в англійській мові. Це пов'язано зі специфікою західного пішого туризму, де практично заборонені ночівлі в невстановлених місцях (а встановленими місцями там є кемпінги). Розберемо по порядку значення кожного з термінів які використовують західні туристи і любителі походів.

Hiking або хайкинг - це нетривала піша подорож по гірській місцевості з використанням маркованих і добре підготовлених стежок без нічого. Хайкінг передбачає ночівлю в кемпінгу (наметі або будиночку), тому в рюкзак турист бере з собою тільки денний запас їжі і води. Іноді хайкинг носить характер подорожі вихідного дня, коли на початку дня людина приїжджає в точку старту маршруту, а в кінці їде з точки фінішу (фініш нерідко збігається зі стартом).

Хайкинг (Hiking) отримав широке розповсюдження на Заході, в зв'язку з обмеженнями вільних відвідувань гірничо-лісистих зон (практично всі ліси належать до заповідників, або закриті для вільного відвідування). А також завдяки можливості не віддалятися на тривалий термін від цивілізації. Як приклад хайкінгу, можна привести, спосіб походу коли туристи ночують в будиночку і роблять радіальні виходи в гори кожен день з невеликим рюкзаком.

Trekking або трекінг - це тривала піша подорож по гірській місцевості з ночівлею в встановлених місцях. Трекінг передбачає як наявність провіанту для тривалої подорожі в рюкзаку туриста, так і харчування в кемпінгах, або туристичних притулках, облаштованих на маршруті. Трекінг користується успіхом в Непалі, де практично всі маршрути облаштовані туристичними притулками (лоджіями). Часто під час трекінгу з собою навіть не потрібно носити намет, ночувати можна в туристичних притулках, дерев'яних будиночках або в наметах в кемпінгах (які стоять там стаціонарно). Це значно полегшує подорож і дозволяє непідготовленим туристам підніматися вище 4000 метрів, що було б набагато складніше при наявності важкого рюкзака за спиною.

Слід зазначити, що хайкинг і трекінг носять організований характер, і відхилятися від маршруту часто заборонено (це може бути небезпечно для життя, особливо в Гімалаях). При цьому заборони сходження з маршруту пов'язані ще і з турботою про природу, щоб мінімізувати шкоду від піших подорожей для флори і фауни регіону.

Backpacking або бекпекінг (backpacking) - найбільш близький нам вид туризму, який передбачає вільне переміщення без жорсткої прив'язки до маршруту. В цьому випадку провіант і необхідне спорядження доводиться носити з собою, але ночувати можна не тільки в кемпінгах. У зв'язку з обмеженнями у відвідуванні гірничо-лісистій частині цей вид туризму на Заході кілька трансформувався і дуже часто бекпекінгом називають вільну подорож з рюкзаком за спиною без прив'язки до організованих турах від туристичних агентств. Бекпекер може ночувати не тільки на природі, але і в готелях, а також пересувати на різних видах транспорту. У нашому випадку бекпекінг можна асоціювати з вільними подорожами.

Ще статті про Caribee

Наш асортимент - Купівля частинами (Монобанк) 2020-06-15 23:53:51

Наш асортимент - Купівля частинами (Монобанк)

Клієнти ProBag тепер мають можливість: спочатку купити рюкзак, сумку або валізу

Читати докладніше
Трекінг, хайкинг і бекпекінг - а чи є різниця? 2019-09-19 22:27:49

Трекінг, хайкинг і бекпекінг - а чи є різниця?

Дуже часто терміни трекінг (trekking), хайкинг (hiking) і бекпекінг (backpacking)

Читати докладніше
WayForPay - платежная система, которой мы доверяем 2019-07-02 11:25:07

WayForPay - платежная система, которой мы доверяем

WayForPay - платіжна система, що захищає при покупці сумок і рюкзаків

Читати докладніше
Наш асортимент в Оплату частинами 2019-02-02 23:54:55

Наш асортимент в Оплату частинами

Що таке "Оплата частинами"? Це сервіс або якщо простіше то це програма

Читати докладніше