Як вибрати чохол для гітари?

Як вибрати чохол для гітари?

Якщо у вас є гітара (або бас), ви граєте в групі, і у вас намічається концерт, то все, що вам тепер потрібно, це тримати інструмент в цілості й схоронності під час подорожі або короткої поїздки. У цьому вам допоможуть спеціальні кейси та чохли. На сьогоднішній день їх існує величезна безліч, майже стільки ж, скільки і інструментів. Тому нерідко виникають труднощі з вибором правильного чохла. Дана стаття допоможе вам розібратися з різновидами і формами кейсів.

Конструктивно існує два основних види чохлів: жорсткий чохол і м'який. У обох є певні переваги і недоліки, і ми настійно рекомендуємо мати в своєму арсеналі обидва види для різних ситуацій. Нижче ми дамо огляд кожного виду, щоб ви зрозуміли, коли варто вибрати м'який чохол в стилі "схопив і побіг", а коли для безпеки краще помістити гітару в жорсткий чохол.

Жорсткий чохол.
Коли мова йде про необхідність захистити свій інструмент від зовнішнього впливу, вам доведеться сильно постаратися, щоб зламати міцний і надійний корпус жорсткого чохла. Його жорстка конструкція, міцні защіпки і товсті стінки гарантують спокій. Але всі ці функції тягнуть за собою більш важку вагу і більш громіздкі розміри, не кажучи вже про те, що такий вид чохла трохи складніше транспортувати.

М'який чохол.
На противагу жорстким чохлам є м'які, також відомі, як звичайні чохли для гітари. Там, де не можна використовувати жорсткі чохли, відмінно впораються м'які. Вони зазвичай мало важать і їх легко можна повісити на плече, а також вмістити в невеликому просторі, Але, як і у випадку з жорсткими чохлами, у них є свої недоліки, а саме, вони забезпечують менший захист від зовнішнього впливу.

Який чохол для гітари вибрати?
Щоб визначити, який вид вибрати, треба просто знати, для чого він буде використовуватися. Ось кілька досить поширених ситуацій, в яких ми, музиканти, опиняємося, і то, який чохол найкраще підходить на даний момент.

Місцеві концерти або репетиції: м'які чохли.
Якщо ви виступаєте поблизу від вашого місцезнаходження, і у вас є можливість сісти за кермо і привезти своє обладнання, ніщо не зрівняється з зручністю перевіреного часом м'якого чохла. Просто покладіть гітару в м'який чохол, закиньте його на заднє сидіння, і все готово. У цьому випадку немає необхідності мати справу з важким і незручним жорстким чохлом, особливо якщо гітара буде поруч з вами весь час. Простий у використанні і зручний варіант, як, наприклад, чохол Mono M80 Guitar Sleeve Black (Mono M80 Guitar Sleeve Ash), є відмінним вибором.

Поїздка з групою на мікроавтобусі.
Тут дійсно немає питань. Якщо ви і ваш інструмент збираєтеся терпіти тяготи дороги, ви, ймовірно, захочете захистити інструмент. Переїзди щовечора з невихованими колегами по групі, які думають, що покласти колонку поверх вашого інструменту - це хороша ідея. У цьому випадку тільки жорсткий чохол дасть вашій гітарі всі шанси на виживання і відмінне звучання, як і раніше. Якщо хочете більш легку і міцну конструкцію, спробуйте такі чохли, як SKB iSeries.

Комфортне перебування вдома: жорсткий чохол.
Це може здивувати вас, але коли ваш улюблений інструмент лежить вдома без діла, йому нічого не потрібно, крім як жорсткий чохол хорошої якості, щоб захистити гриф. Ніщо так не впливає на гітару, як тривалий час бездіяльності. Все, починаючи від зміни вологості всередині вашого будинку, закінчуючи тим, що улюблена собака цілком ймовірно змахне гітару з підставки, може закінчитися головним болем і ремонтом інструменту в подальшому. Тому, коли ви знаходитесь вдома, віддайте перевагу твердому чохла - наприклад GATOR GC-, GATOR GTSA-.

Міський житель: м'який чохол.
Якщо ви, як і багато інших музикантів, живете і граєте в мегаполісі, ви, мабуть, добираєтеся пішки або на громадському транспорті на більшість ваших концертів. У цьому випадку варто вибрати м'який чохол хорошої якості. Можливість зафіксувати інструмент на спині за допомогою лямок є неоціненною, особливо коли доводиться мати справу ще й з підсилювачами і педалборд. Багато м'яких чохлів, такі як Mono M80 Dual Electric Guitar, навіть мають простір для двох гітар і вбудовані підкладки для перенесення в погану погоду.

Переліт: вирішувати вам!
У цьому випадку вибір чохла - це як підкидання монетки. Є свої переваги і недоліки в обох видах чохлів. Деякі авіакомпанії створили собі погану репутацію в питаннях перевезення гітар, крім того, не варто забувати про постійно мінливих правилах провезення ручної поклажі. Якщо ви вирішите спробувати пронести свій інструмент на борт літака, переконайтеся, що ви обираєте м'який чохол з достатнім захистом, наприклад, добре зарекомендував себе M80 MONO. Хтозна, раптом авіакомпанія змусить вас пройти систему пропускного контролю, тоді вам знадобиться впевненість в тому, що чохол підходить для цього завдання. Якщо вам треба буде пройти систему пропускного контролю, варто витратитися на чохол, схвалений службою безпеки на повітряному транспорті, наприклад на водонепроникний чохол для польотів Waterproof Flight Cases від компанії SKB. Чохли для польотів жорсткі і спеціально сконструйовані, щоб захистити інструмент від тряски при зльоті та посадці, а також протягом усього польоту.

Інструменти з похилим положенням головки грифа: жорсткий чохол
Це правило не є суворим, але більшість м'яких чохлів, навіть мають підтримку грифа, не можуть забезпечити зазор, який потрібно гітарі Les Paul або іншої подібної інструменту. Така гітара може поміститися в м'який чохол, але один невдалий удар, і вона може залишитися без грифа. Якщо у вас гітара з похилим положенням головки грифа і вам не треба пройти велику відстань пішки, вибирайте жорсткий чохол з достатнім зазором.

Висновок.
Приклади, наведені вище, повинні дати вам гарне уявлення про те, який вид чохла підійде найкраще у вашій ситуації. Щоб зрозуміти, який варіант вибрати, знайдіть хвилинку і подумайте, в даний момент потрібно більше захисту або зручності.

 • 2 775 грн

  Артикул: GCSG Gator GC-SG - жорсткий кейс для електрогітари типу SG, серія Deluxe. Серія Deluxe ввібрала всі переваги за які її так полюбили музиканти в усьому світі: це жорсткий і міцний каркас, внутрішній товстий флісовий шар, який дбайливо ставиться до інструменту і звичайно ж довічна гарантія.

  2 775 грн
 • 2 778 грн

  Артикул: GCELECTRICA Gator GC-ELECTRIC-A - жорсткий кейс для електрогітари, серія Deluxe. Серія Deluxe ввібрала всі переваги за які її так полюбили музиканти в усьому світі: це жорсткий і міцний каркас, внутрішній товстий флісовий шар, який дбайливо ставиться до інструменту і звичайно ж довічна гарантія.

  2 778 грн
 • 2 783 грн

  Артикул: GCCLASSIC 4PK Gator GC-CLASSIC - жорсткий кейс для класичної гітари, серія Deluxe. Серія Deluxe ввібрала всі переваги за які її так полюбили музиканти в усьому світі: це жорсткий і міцний каркас, внутрішній товстий флісовий шар, який дбайливо ставиться до інструменту і звичайно ж довічна гарантія.

  2 783 грн
 • 2 858 грн

  Артикул: GCDREAD12 4PK Gator GC-DREAD 12  - жорсткий кейс для 12 странної, акустичної гітари, серія Deluxe. Серія Deluxe ввібрала всі переваги за які її так полюбили музиканти в усьому світі: це жорсткий і міцний каркас, внутрішній товстий флісовий шар, який дбайливо ставиться до інструменту і звичайно ж довічна гарантія.

  2 858 грн
 • 2 862 грн

  Артикул: GCDREAD Gator GC-DREAD - жорсткий кейс для акустичної гітари, серія Deluxe. Серія Deluxe ввібрала всі переваги за які її так полюбили музиканти в усьому світі: це жорсткий і міцний каркас, внутрішній товстий флісовий шар, який дбайливо ставиться до інструменту і звичайно ж довічна гарантія.

  2 862 грн
 • 2 921 грн

  Артикул: GCLPS Gator GC-LPS - жорсткий кейс для електрогітари типу LesPaul, серія Deluxe. Серія Deluxe ввібрала всі переваги за які її так полюбили музиканти в усьому світі: це жорсткий і міцний каркас, внутрішній товстий флісовий шар, який дбайливо ставиться до інструменту і звичайно ж довічна гарантія.

  2 921 грн
 • 2 943 грн

  Артикул: GCELECTRICT Gator GC-ELECTRIC-T - жорсткий кейс для електрогітари типу Stratocaster, серія Deluxe. Серія Deluxe ввібрала всі переваги за які її так полюбили музиканти в усьому світі: це жорсткий і міцний каркас, внутрішній товстий флісовий шар, який дбайливо ставиться до інструменту і звичайно ж довічна гарантія.

  2 943 грн
 • 2 981 грн

  Артикул: GC335 Gator GC-335  - жорсткий кейс для електрогітари, серія Deluxe. Серія Deluxe ввібрала всі переваги за які її так полюбили музиканти в усьому світі: це жорсткий і міцний каркас, внутрішній товстий флісовий шар, який дбайливо ставиться до інструменту і звичайно ж довічна гарантія.

  2 981 грн
 • 2 991 грн

  Артикул: GCAPX Gator GC-APX  - жорсткий кейс для електроакустичноїгітари, серія Deluxe. Серія Deluxe ввібрала всі переваги за які її так полюбили музиканти в усьому світі: це жорсткий і міцний каркас, внутрішній товстий флісовий шар, який дбайливо ставиться до інструменту і звичайно ж довічна гарантія.

  2 991 грн
 • 3 016 грн

  Артикул: GCELEC XL Gator GC-ELEC-XL - жорсткий кейс для електрогітари типу Stratocaster, серія Deluxe. Серія Deluxe ввібрала всі переваги за які її так полюбили музиканти в усьому світі: це жорсткий і міцний каркас, внутрішній товстий флісовий шар, який дбайливо ставиться до інструменту і звичайно ж довічна гарантія.

  3 016 грн
 • 3 126 грн

  Артикул: GCBASS 4PK Gator GC-BASS- жорсткий кейс для бас гітари, серія Deluxe. Серія Deluxe ввібрала всі переваги за які її так полюбили музиканти в усьому світі: це жорсткий і міцний каркас, внутрішній товстий флісовий шар, який дбайливо ставиться до інструменту і звичайно ж довічна гарантія.

  3 126 грн
 • 3 216 грн

  Артикул: GCJUMBO Gator GC-JUMBO  - жорсткий кейс для акустичної гітари джамбо, серія Deluxe. Серія Deluxe ввібрала всі переваги за які її так полюбили музиканти в усьому світі: це жорсткий і міцний каркас, внутрішній товстий флісовий шар, який дбайливо ставиться до інструменту і звичайно ж довічна гарантія.

  3 216 грн
 • 3 947 грн
  2 Рейтинг

  Артикул: GTSA-GTRELEC Gator GTSA-GTRELEC - жорсткий кейс для електрогітари, прямої форми.В якості матеріалу для виготовлення використовується надзвичайно міцний формований поліетилен ATA, який важко зруйнувати чи пошкодити, і на сьогодні є одним з найбільш стійких видів пластиків, що дозволяє максимально захистити гітару.

  3 947 грн
 • 4 020 грн

  Артикул: GTSA-GTRDREAD Gator GTSA-GTRDREAD - жорсткий кейс для акустичної гітари.В якості матеріалу для виготовлення використовується надзвичайно міцний формований поліетилен ATA, який важко зруйнувати чи пошкодити, і на сьогодні є одним з найбільш стійких видів пластиків, що дозволяє максимально захистити гітару.

  4 020 грн
 • 4 437 грн
  1 Рейтинг

  Артикул: GTSA-GTRBASS Gator GTSA-GTRBASS - жорсткий кейс для бас-гітари, прямої форми. В якості матеріалу для виготовлення використовується надзвичайно міцний формований поліетилен ATA, який важко зруйнувати чи пошкодити, і на сьогодні є одним з найбільш стійких видів пластиків, що дозволяє максимально захистити гітару.

  4 437 грн
 • 4 833 грн
  5 Рейтинг

  Артикул: Mono M80 Guitar Sleeve Black Mono M80 Guitar Sleeve Black - останнє доповнення в колекцію професійного багажу для музикантів. Розроблений в якості мінімалістичного рішення для простого подорожі без нічого Sleeve забезпечує високоякісний захист Mono при абсолютно тонкому і стильному дизайні.

  4 833 грн